objednávky přijímáme na tel.

tel. 317 777 371


email: vejce.matousek@seznam.cz

Otevírací doba

pondělí - středa zavřeno


čtvrtek + pátek 16:00 - 18:00


sobota 9:00 - 11:00neděle zavřenoO našem chovu

Nějaké informace aneb pár odpovědí pro ty, kterým nezáleží jen na sobě....

Jen málo procent slepic žije na podestýlce. A my jsme pyšni na to, že se můžeme zařadit mezi jejich chovatele.

Slepice jsou sociální zvířata, která spolu v hejnu komunikují pomocí volání, kontaktů a vizuálních projevů. Má-li slepice možnost, projevuje se širokou škálou aktivit spojených s péčí o své tělo. Jako každý vyšší živočich cítí bolest.

Aby bylo umožněno nosnicím provádět nejdůležitější projevy přirozeného chování jako je vytváření hnízda, hledání potravy, popelení, hřadování, protažení nebo mávání křídly, je chov plně přizpůsoben slepicím. Slepice se mohou volně pohybovat po celé hale, nejsou nijak omezovány. Vejce snáší do hnízd, kde mají soukromí a nejsou rušeny. A protože máme i vlastní pole, krmnou směs si vyrábíme sami, a můžeme jim tedy dopřát bohatší a plnohodnotnější krmivo, které příznivě ovlivní i chuť vejce a Váš požitek z něj.

Slepice pochází z oblastí subtropů a potřebuje pro svoji pohodu poměrně stabilní teplotu, relativní vlhkost a také světlo. To vše je možné řízením mikroklimatu v hale.

Zvířata v klecích trpí tím, že jim křehnou kosti, které se jim lámou, nebo mají problémy s vykloubenými končetinami. Stání v kleci je pro ně bolestivé. V klecích roste agresivita a je běžný kanibalismus mezi ptáky.

To, jestli je slepice šťastná nebo ne, je vědecky těžko uchopitelné. Je to ale snadno uchopitelné eticky. Jistě se dá říci, že sama pohoda zvířat je součástí kvality.

Buďte zákazníky a nenechte se degradovat na pouhé spotřebitele.

Abyste jako  zákazníci věděli, že se můžete rozhodnout, vyberte si vejce podle značení, které se na nich uvádí. Proto naše vajíčka označujeme razítkem tj. naším podpisem.

 SVS kontroluje všechny chovy hospodářských zvířat, tudíž i chovy nosnic. Jelikož jsou orgány státního veterinárního dozoru opravdu dozorem, kontrolují, jak je současná platná veterinární legislativa dodržována. V té se naštěstí v poslední době čím dál více klade důraz na pohodu zvířat.